Konu bulma yöntemi hakkında yazdığımız makale umarım işinize yarayacaktır. tez konusu bulma yöntemi ,  tez yazma aşamasına gelen lisans, yüksek lisans, doktora tezi yacazak olanları en çok uğraştıran konulardan biri olarak karşımıza çıkar. Tez konusu bulma yöntemi hakkında kısaca bilgi vermek isteriz. tez konusu bulma yöntemi sayesinde tez konusu oluştururken sorun yaşamayacaksınız.

Tez konusu nasıl bulunur

Kurumumuzu arayan tez yazacak öğrencilere tez konusu bulma hakkında yardımcı olmaktayız. 5 tez konusunu kendilerine iletiyoruz. Bunun için bize yazmak istediğiniz genel hatları ile konuyu yazmanız gerekir. Tez yazacağınız bölüm, genel bilgi vermeniz ayrıca hocanızın size önerdiği konular varsa onları da bize yollayabilirsiniz.

Tez konusu bulmak için neler yapmak gerekir

Kendiniz tez konusu oluşturmak isterseniz, konu hakkında aklınıza gelenleri not edin, doğru, yanlış , mantıklı, mantıksız ayrımı yapmadan aklınıza gelen herşeyi not edin . Arkadaşlarınıza danışın, onların söylediği tez konusu fikirlerini de not edin, tez danışman hocanız ile aranız iyise neler olabileceği konusunda tez hocanızdan tüyo alın. Konunuza yakın, daha önce yazılmış tez örneklerine bakın, bunları not aldıktan sonra içinden eleme yapmaya başlayın.

Tez konusu bulmak için basit yöntem

Yeni bir not kağıdına olması muhtemel olanları ve özellikle de yazabileceğiniz ilginizi çekecek olan konulara öncelik vererek yazmaya çalışın. Temize çektiğiniz kağıtta yazmış olduğunu tez konu örneklerini 5 e düşürün ve hocanıza tez konusu önerisi olarak teklif edin. Bu şekilde birçok arkadaş tez konusu bulma yöntemi ile tez konusu oluşturmuş olup , tez danışman hocasından onay almıştır.

Tez konusu bulma yöntemi için iletişim sayfasındaki formdan bize mesaj atabilir, bizden akademik destek alabilirsiniz.

Tez konusu nasıl bulunur, tez konusu bulma yöntemi
Share
Share
WhatsApp'tan yazın